Quesadilla według Nigelli Lawson

Nigella Lawson. To jest miłość od pierwszego wejrzenia.  To ona rozkochała mnie w czekoladzie, pokazała jak cieszyć się z gotowania, a przede wszystkim, że gotowanie może być podstawową formą relaksu!

Poniższy przepis pochodzi właśnie z mojej biblii, czyli książki „Nigella ekspresowo”  z moją małą modyfikacją. Zapraszam :)

Quesadilla według Nigelli Lawson

Składniki:

Opakowanie placków tortilli

kostka mozzarelli 

rukola

szynka szwarcwaldzka

oliwa z oliwek

Na plackach tortilli układamy plasterki szynki. Niedbale dorzucamy liście rukoli, a na koniec plasterki mozzarelli. Placek składamy na pół. Smarujemy z obu stron oliwą z oliwek i czym prędzej wkładamy na rozgrzaną patelnie! Smażymy z obu stron aż placek ładnie się zapiecze i gotowe.

DSC_0029

DSC_0039

DSC_0079

 

 

Prawda, że to nic trudnego? Quesadilla to idealny przepis na to, gdy dopada Cię mały głód i masz ochotę na coś niebanalnego, ale szybkiego :)

Smacznego!

Nigella Lawson−słynna na cały świat angielska mistrzyni kuchni. Miłość do gotowania wyniosła z domu, rozwijając ją w swoisty talent, który stał się jej sposobem na życie.
Zaczynała jako dziennikarka, redagując rubryki kulinarne w magazynach takich jak „The Spectator” czy „Vogue”, by później stać się twórczynią wielu programów telewizyjnych.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *